אני כועס, אבל ממש כועס (עכשיו דמיינו תמונה שלי כשאני ממש כועס)

אני כועס, אבל ממש כועס (עכשיו דמיינו תמונה שלי כשאני ממש כועס)

שמעו סיפור…

יש לי לקוח שיש לו ביטוח חיים. למי שלא יודע, פוליסת חיים זו הפוליסה הכי פשוטה שיש – כל עוד לא קרה מקרה הביטוח (קרי, המבוטח בחיים) הכסף נמצא בחברת הביטוח. במידה וקרה מקרה הביטוח, סכום הביטוח שנרכש עובר למוטבים.

בהצטרפות לפוליסה כזו יש משמעות גדולה לשאלת העישון. הפרמיה לאדם מעשן גבוהה משמעותית מזו של אדם לא מעשן. יחד עם זאת, במידה ובמועד ההצטרפות המבוטח לא עישן ולאחר מכן התחיל לעשן, אין צורך להודיע על כך לחברת הביטוח וכמובן שהפרמיה לא תשתנה. זה חלק מהמשחק וחברת הביטוח לוקחת על עצמה את הסיכון.

לעניינינו – ללקוח שלי יש כאמור פוליסה כזו אותה רכש לפני מספר שנים כאשר עדיין לא עישן (הרכישה נעשתה אצל סוכן אחר). מאז חלפו מספר שנים וכיום הלקוח מעשן.

אז למה אני כועס?

סוכן ביטוח אחר יצר קשר עם הלקוח שלי והציע ללקוח שלי לבדוק את כל פוליסות הביטוח שלו. עד כאן לגמרי לגיטימי. העניין הוא שאותו סוכן שיקר ללקוח שלי ואמר לו שהפוליסה שלו לא בתוקף כי מבחינת חברת הביטוח הוא מעשן כיום ולכן צריך להודיע לחברת הביטוח שהוא מעשן.

בנוסף, הסוכן הציע לו לבטל את הפוליסה הישנה ולעשות פוליסה חדשה שתהיה בתעריף מעשן, אולם היות ולסוכן החדש יש קשרים טובים עם חברת הביטוח הלקוח יקבל הנחה גדולה אשר תחזיר את הפרמיה לתעריף של לא מעשן.

התאכזבתי לגלות שיש עדיין סוכנים שרלטנים בענף. מעבר לשם הרע שהם מוציאים לכולנו מצערת העובדה שהם מוכנים לפגוע באנשים תמימים וכל זאת על מנת להרוויח לקוח חדש או למכור פוליסה נוספת.

סוכן ביטוח חיים

אז מה המסר שלי אליכם?

אם יש לכם סוכן טוב שאתם סומכים עליו, הישארו איתו!

במידה ואין לכם אחד כזה אז אמצו לכם אחד, עדיף כמובן סוכן עם המלצות של אנשים שאתם מכירים.

סוכן ביטוח טוב באמת ידאג לכם ולא רק ינסה לדחוף לכם עוד פוליסה.

 

שלכם,

עדי