ביטוח אובדן כושר עבודה

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה (א.כ.ע)?

האם שאלתם את עצמכם מה יקרה לכם וליקיריכם אם חלילה יום אחד לא תוכלו לעבוד יותר ולפרנס את משפחתכם? אין זה משנה אם תאונה או מחלה יגרמו לכך, העובדה היא שכולנו מפחדים מאפשרות זו. לכן, חשוב לרכוש ביטוח מסוג זה. בין אם באופן עצמאי ובין אם באמצעות מקום העבודה. ביטוח אובדן כושר עבודה מבטיח לכם תשלום אם חס וחלילה, תיאלצו מסיבה רפואית להפסיק לעבוד לתקופה מסוימת.

כיצד ביטוח זה משלים את הביטוח הלאומי – ביטוח לאומי מהווה נדבך חשוב במקרים של אובדן כושר עבודה, אבל רק במסגרת שעות העבודה, או בדרך אליה ובחזרה. ישנם מקרים בהם איבד האדם את כושר עבודתו כתוצאה ממחלה או מקרים בהם קרתה תאונה שלא במסגרת העבודה. מקרים אלו לא ישולמו על ידי הביטוח הלאומי. מעבר לכך, סכומי הכסף שתקבלו מן הביטוח הלאומי לא ישקפו את רמת השכר אליהם הורגלתם.

broken_arm

דברים שכדאי לדעת על ביטוח אובדן כושר עבודה

  • סכום הביטוח שנרכש בביטוח אובדן כושר עבודה צריך להלום את השכר שלכם ולפיכך סכום הביטוח המקסימלי שישולם הינו עד לגובה 75% מהשכר שלכם. כלומר, אם השכר שלכם הוא 10,000 ₪, סכום הביטוח אותו עליכם לרכוש הינו 7,500 ₪.
  • למרות הכתוב לעיל, בביטוח אובדן כושר עבודה ניתן לרכוש סכום ביטוח שיגלם גם את הדיבידנדים שמחולקים בסוף שנה.
  • פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה הינה מוצר קריטי עבור עצמאיים שכן הם אינם זכאים לדמי מחלה מן המוסד לביטוח לאומי.
  • על פי רוב ביטוח אובדן כושר עבודה מסתיים בגיל 67 אולם לפעמים ניתן לרכשו עד גיל 70.
  • הפרמיה בביטוח אובדן כושר עבודה תלויה בסכום הביטוח אותו רוכשים ובגיל המבוטח. על פי רוב הפרמיה תשתנה כל שנה.
  • חשוב ביותר לעדכן את חברת הביטוח בכל שינוי מקצועי/עיסוקי או שינוי בתחביבים וזאת על מנת להבטיח שבעת מקרה ביטוח חברת הביטוח אכן תשלם את הכסף המגיע לכם.
  • על פי רוב תקופת ההמתנה בביטוח אובדן כושר עבודה הינה 90 ימים. ניתן לרכוש גם ביטוח אובדן כושר עבודה עם תקופת המתנה קצרה יותר (30 יום), תמורת פרמיה נוספת כמובן. תקופת המתנה קצרה הינה הכרחית עבור עצמאיים!

Ami_eini

לרכישת ביטוח אובדן כושר עבודה ניתן לפנות אלינו בטלפון, במייל או דרך לשונית צור קשר