האם ביטוח ישיר באמת עדיף ללקוחות (רמז- התשובה איננה "כן")

האם ביטוח ישיר באמת עדיף ללקוחות (רמז- התשובה איננה "כן")

אני מזמין אתכם להקדיש מספר דקות לקריאת הפוסט הבא. אתם תלמדו רבות על השקיפות, ההוגנות והבעייתיות ברכישת ביטוח מבלי להיעזר בסוכן ביטוח שמכיר את הצרכים שלכם.

בשנה האחרונה האוצר השיק שני כלים נהדרים להגברת השקיפות בעולם הביטוח-

  1. אתר "הר הביטוח" אשר נותן לכם בלחיצת כפתור (ובחינם) את רשימת כל הביטוחים שקיימים על שמכם. שימו לב שישנם מספר גורמים במשק שמנסים להתחזות לאתר של האוצר ולכן אנא וודאו שאתם נכנסים דרך הלינק שפרסמתי ושחזות האתר דומה למה שרואים בתמונה הזו – הר הביטוחהיות והמידע שמציג האתר הינו ברמת כותרת בלבד, כיום יש אפשרות לשלוח באמצעות סוכן הביטוח שלכם יפוי כח לחברות השונות אשר מחוייבות לתת לו מידע על הפוליסות שלכם. על כך בסעיף 2.
  2. התוקף החוקי להגשת יפוי הכח לחברות השונות הינו במסגרת חוזר "צירוף לביטוח" שהופץ ב- 9 ליוני 2016. במילים פשוטות, מטרת החוזר להבטיח שמוכרים לכם את הביטוח המתאים ביותר עבורכם, ובמסגרת בירור צורך זה, יש לאסוף מידע על הפוליסות הקיימות שכבר ברשותכם. נקודת המוצא היא שלא כולם יודעים אילו פוליסות יש להם ובאילו חברות, ולשם כך ניתנת לכם האפשרות לחתום על יפוי כח אותו סוכן הביטוח שלכם שולח לחברות השונות והן מחוייבות להעביר אליו את הפוליסות שלכם תוך 3 ימי עסקים.

עד כאן התאוריה אשר נשמעת מאוד פשוטה.

מה קורה בפועל?

בפועל מה שקורה הוא שהחברות הגדולות, המסורתיות, מקיימות את החוזר ואכן שולחות את הפוליסות שקיימות אצלן. עשיתי כבר עשרות פניות כאלה וצברתי נסיון רב בכך.

כולן, למעט אחת – הביטוח הישיר. כידוע לכם הביטוחים הישירים נמכרים בטלפון, ורובם נמכרים מבלי שבאמת הותאמו לצורך שלכם ומבלי שנבדקה כפילות כלשהי (נשמע לכם מוכר? אל תרגישו לא בנוח, אתם לא היחידים).

השבוע, לאחר ששלחתי את יפוי הכח לכל החברות, קיבלתי לתדהמתי את התשובה הבאה מהביטוח הישיר (ציטוט, מילה במילה)-

שלום רב,

לאור מקרים רבים בהם התקבלו בחברתנו בקשות למידע ולביטולי פוליסות ללא ידיעת הלקוח ואף תוך התחזות ללקוחות – לטובת מתן מענה לפנייתך, ביצוע זיהוי ללקוח ווידוא כי הלקוח קיבל העתק מהבקשה בהתאם גם לחובתך בסעיף 8(ו) לחוזר צירוף לביטוח, נבקשך לשלוח את ההודעה כך שגם הלקוח יהיה מכותב להודעה, באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני השמורה במערכות חברתנו.
כל פניה שלא תגיע בהתאם לאמור לעיל לא תטופל על ידינו.

מזמינים אותך לפנות אלינו בנושאי שרות בביטוח רכב,דירה,חיים באמצעות צ'אט באתר.

לשרותך בכל עת

אוהד עובדיה,

מוקד שרות לקוחות

אגף מכירות

 

אתם מבינים? על מנת למנוע את העברת המידע אליי (מה שעשוי להוביל לביטול הפוליסה המיותרת) הביטוח הישיר המציא לעצמו כלל אשר אינו קיים בחוזר האוצר – אני חייב לשלוח את המייל גם ללקוח, וזאת על מנת למנוע התחזות. מעניין אם חשבו בביטוח הישיר מה קורה אם ללקוח אין כתובת מייל או שמא כתובת המייל בחברה אינו תואם לכתובת המייל האמיתית של הלקוח.

היות ואני לא אחד שמקבל כמובן מאליו דברים מסוג זה, באופן מיידי הגשתי תלונה לפיקוח על הביטוח, ושלחתי לנציג החביב של הביטוח הישיר את המייל הבא –

שלום אוהד,

או שאינך מכיר את חוזר הצירוף לביטוח או שקיבלת הנחיות שנועדו ליצור סחבת בהעברת המידע לסוכן.
בשום מקום בחוזר לא מצוין שהלקוח צריך להיות ממוען על המייל.
אם יש לכם חשד שהעברתי לכם יפוי כח מזוייף אנא הועילו בטובכם להתלונן נגדי בפיקוח.
לצערך וצער מעסיקך גרירת הרגליים לא תעזור לכם ותאלצו למסור לי את המידע על הפוליסות.
תלונה 328789 הוגשה לפיקוח על הביטוח.
 
שיהיה לכם כל טוב,
עדי

 

הבנתם? האוצר פועל למענכם על מנת להנגיש לכם את כל המידע החשוב והביטוח הישיר מצפצף על החוק!

 

אני ממליץ לכם לחשוב שוב האם כדאי לכם להתקשר ישירות מול חברת ביטוח ישיר כלשהי או להיעזר באיש מקצוע שיידע להתאים לכם את הכיסוי שבאמת מתאים לצרכים שלכם.

 

שלכם,
עדי