הרגולציה והאזרח הקטן

הרגולציה והאזרח הקטן

רבים מכם אינם יודעים זאת אולם בשנים האחרונות, בעיקר מאז כניסתה לתפקיד של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר בשלהי 2013, עולם הביטוח עובר שינויים רבים.

השינויים נובעים מניירות עמדה ותיקונים שאנשי הפיקוח על הביטוח מפרסמים, מתוך מטרה ראויה והיא הטבה עם הלקוחות והוזלת עלויות הביטוח.

רגולציה בעולם הביטוח

 

יחד עם זאת, כפי שניתן להבין מהכתבה שצירפתי, כמות השינויים הינה עצומה ולא אחת הם נכנסים לתוקף עוד לפני שהמגזר העסקי ערוך לכך או שהחוזרים/שינויים הובנו במלואם ונסגרו כל הפינות האפשריות.

ברשותכם אביא שתי דוגמאות –

  1. החל מחודש ינואר 2016, כל מעסיק שעובדים אצלו מעל מאה עובדים חייב לשדר בצורה דיגיטלית את ההפקדות הפנסיוניות של עובדיו אל חברות הביטוח, ואלה, מחויבות תוך זמן קצר להודיע שהכספים נקלטו בהצלחה. עוד בסוף שנת 2015, רבים במשק ידעו שהגורמים השונים שמעורבים בתהליך עדיין לא ערוכים מבחינה טכנולוגית לשינויים אלו וכתוצאה מכך, לפחות על פי פרסומים, מליוני שקלים שוכבים בחברות הביטוח השונות ועדיין לא שויכו לעובדים.
  2. השבוע פנתה אליי לקוחה וביקשה להעביר אליי את פוליסת הדירה של אמה אשר מסתיימת בסוף חודש ספטמבר ונמצאת בטיפולו של סוכן אחר. ביקשתי מהלקוחה שתעביר אליי כתב מינוי סוכן החתום על ידי אמה. כאן הלקוחה הסבירה לי שאין אפשרות לבצע זאת היות ואמה סובלת מדמנציה ואין אפוטרופוס רשמי (עדיין). הסברתי ללקוחה שבמצב זה לא אוכל להעביר את הפוליסה לטיפולי. יתרה מזאת, לפי חוזר צירוף לביטוח (יולי 2015), על המבוטח לאשר בכתב או בשיחה מוקלטת שהוא מסכים לחידוש פוליסה שמתחדשת כל שנה (רלוונטי בעיקר לביטוחי דירות ורכבים). כך יצא, שלפי החוזר הלקוחה ואמה מוצאות את עצמן ללא ביטוח דירה החל מחודש אוקטובר 2016 וזאת היות והמבוטחת עצמה (האם) אינה יכולה לחתום על חידוש הביטוח.

לסיכום,

הרגולציה הינה טובה למשק ומטרתה להיטיב עם האזרחים. יחד עם זאת, עושה רושם ששינויי רגולציה הפכו להיות מטרה בפני עצמה, וכמות השינויים, כל שכן כשרבים מהם מבוצעים ללא חשיבה על כל המצבים וירידה עד לפרטים הקטנים ביותר, לאו דווקא עוזרים לאזרח הקטן.

שתהיה לכולנו שנה טובה וחג שמח!

שלכם,

עדי