חוסר ערנות עלול להוביל לביטול פוליסת מנהלים

 

לפני כשנה התחלתי לטפל במעסיק אשר היו לו כשלושים עובדים ולרבים מהם לא היו הפקדות מסודרות לחסכון הפנסיוני. אין זה משמעותי מה היתה הסיבה לחוסר הסדר אולם אני יכול להעיד שהדברים יכלו להיות יותר מסודרים ממה שהיו.

אצל אחד העובדים חוסר הסדר היה מאוד משמעותי היות ופוליסת המנהלים שלו (אמנע מפרסום שם החברה) סולקה כיוון שלא היו הפקדות סדירות לקופת הביטוח. לידיעתכם, כאשר אין הפקדות מסודרות לחברת הביטוח אז גם הכיסויים הביטוחיים מבוטלים. משמעות הדבר היא שאם חלילה היה קורה משהו לאותו עובד, חברת הביטוח היתה פוטרת את עצמה מתשלום בטענה שהפוליסה איננה בתוקף.

הסברתי לעובד את חשיבות הטיפול המהיר בנושא ויחד העברנו לאותה חברת ביטוח את כל המסמכים הנדרשים לשם "החייאת" הפוליסה. לצערי, חלפו שבועות על שבועות וחברת הביטוח לא עשתה את מה שנדרש ממנה. פניתי אל חברת הביטוח במיילים, בשיחות למוקדי שירות, בשיחות למנהלים בדרגים שונים וכלום לא זז (ובסך הכל מדובר היה בעבודה פקידותית של עדכון המערכות שלהם, עדכון שאמור לקחת כשתי דקות לכל היותר).

בסופו של דבר הבנתי שאין ברירה אלא לפנות לעזרת הפיקוח על הביטוח. הצעד הטבעי הוא שהעובד יגיש את התלונה אולם היה לי ברור שהעובד אינו יכול להגיש את התלונה כיוון שאינו מספיק בקיא בפרטים המלאים של המקרה. לפיכך החלטתי אני לפנות לפיקוח על הביטוח בתלונה כנגד אותה חברת ביטוח. למי שלא מכיר את עולם הביטוח אני יכול להגיד שזהו צד חריג שסוכן פונה בתלונה כנגד חברת ביטוח.

את התלונה הגשתי ביום חמישי בערב וכבר ביום ראשון בבוקר קיבלתי טלפון ממנהל בכיר באותה חברת ביטוח. הנ"ל ביקש להבין מדוע הגשתי את התלונה ו"הסביר" לי בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שגם לחברת הביטוח יש את הדרכים שלה לפעול. עם זאת, הפלא ופלא ולאחר מספר ימים נפתרו העניינים לשביעות רצוני ולשביעות רצונו של הלקוח.

זה הכל בינתיים. מקווה שתמשיכו לעקוב אחרי גם בפוסטים הבאים.

שלכם,

עדי