ביטוח מחלות קשות

מה זה ביטוח "מחלות קשות"?

ביטוח זה מקנה קבלת פיצוי כספי בגובה שנקבע עם הכניסה לביטוח (הסכומים נעים בדרך כלל בין 50,000 ₪ ועד ל 500,000 ₪ במרבית חברות הביטוח).

רוב הפוליסות בשוק מכסות כ-30 עד 35 סוגים שונים של מחלות קשות והפיצוי מתקבל עם הוכחת גילוי המחלה הקשה כפי שהוגדרה בדף הפוליסה. הפוליסה מכסה מגוון נרחב של מחלות כגון מחלות כבד, טרשת, מחלות לב, ניוון שרירים (ALS), פרקינסון, סרטן ועוד.

"רכשתי ביטוח בריאות פרטי, מדוע אני צריך גם ביטוח מחלות קשות?"

חשוב להבין שלא מדובר בכפל ביטוחי, אלא בביטוח משלים הנותן מענה לצרכים אחרים ונוספים בהם נתקל החולה ברגע גילוי המחלה. לדוגמא פיצוי על אובן ימי עבודה של מי שתומך בחולה (בן הזוג הבריא), רכישת אביזרים נוספים לטובת שיקום/שיפור איכות החיים, פיצוי על עוגמת הנפש הנגרמת לחולה ועוד. היות שזה ביטוח מסוג פיצוי, המבוטח רשאי להשתמש בתגמולי הביטוח לכל הוצאה שימצא לנכון.

איזה סכום ביטוח לרכוש?

אין כאן נכון או לא נכון. כמובן שהכי בטוח זה לרכוש את סכום הביטוח המקסימאלי (כחצי מליון ₪) אולם ברור לנו שרכישת הסכום המקסימלי עשויה להוות נטל כספי על המשפחה. קיים כלל אצבע המדבר על 24 משכורות נטו של בן הזוג הבריא שהם הזמן הכללי לריפוי/התארגנות על "סגנון החיים" החדש שנכפה על המשפחה.

איך ניתן לחסוך ברכישת פוליסה שכזו?

קיימים בשוק מספר סוגים של פוליסות לגילוי מחלה קשה, החל מגילוי מחלת הסרטן בלבד, דרך מספר מצומצם של אירועים ועד לכיסוי המקיף של כ- 35 מקרים. ככל שהביטוח הנרכש מקיף יותר כך העלות שלו תהיה גבוהה יותר.

כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח המכיר את השוק ולבחור את הפוליסה הנוחה והמתאימה ביותר מבחינת עלות תועלת.

רפואה שלמה!