פגיעה בכושר עבודה

פגיעה בכושר עבודה

אובדן כושר עבודה

דרור הוא עו"ד המתמחה במתן יעוץ משפטי לתאגידים בתחומים עיסקיים-מסחריים. מעבר למוח החריף שלו ולניסיונו רב השנים, דרור משתמש בקול שלו כאמצעי ראשון במעלה בכדי להגן על האינטרסים של לקוחותיו. פגישות יום-יומיות עם לקוחות, פגישות של מו"מ ובטח בעת דיונים חשובים בבתי משפט – כולם דורשים את קולו של דרור, כמו גם את השכלתו וניסיונו הרב.

סרטן הגרון שאובחן אצל דרור לפני כמה חודשים החריב עליו את עולמו. השקט שנגזר עליו פגע בו בכל אספקט אפשרי. אישי ומקצועי. הוא אמנם חי ויכול ללחוש מידי פעם את הרצונות שלו, אבל למקצוע שכל כך אהב, להופעות בבתי המשפט ולפינג פונג הווקאלי בינו לבין עמיתיו – לזה כבר לא יהיה זכר. הוא איבד את יכולתו לעבוד כעו"ד.

 

 

הכיסוי הביטוחי שעזר

מקצוע עריכת הדין הוא אחד המקצועות שניתן לרכוש עבורם ביטוח אובדן כושר עבודה מקצועי (ולא עיסוקי). משמעות הדבר היא שאם מתרחש מקרה של אובדן כושר עבודה, אזי המבוטח יקבל תגמולים מחברת הביטוח במידה ולא יוכל לעבוד במקצוע בו עסק ערב קרות מקרה הביטוח (חברת הביטוח לא תשלח אותו לעסוק בעבודה אחרת).

ערב מקרה הביטוח שכרו של דרור היה 30,000 ש"ח. כיוון שדרור רכש ביטוח אובדן כושר עבודה, משמעות הדבר כי הוא יקבל 75% מהשכר המבוטח, כלומר 22,500 ש"ח לחודש, עד הגעתו לגיל פרישה. אומנם למקצוע שהוא כה אוהב דרור לא יוכל לשוב אולם הכיסוי הביטוחי שרכש מבטיח שהוא ומשפחתו יוכלו להמשיך לחיות ברמת החיים לה הורגלו.

23 בנובמבר 2015