חוות דעת שניה

חוות דעת שניה

באמת צריך את ניתוח הגב?

הכאבים בגב וברגל מציקים לדינה כבר כמה חודשים. הרופא איתן בדעתו. הדרך היחידה להקל על הכאבים ולהפסיק עם הצליעה המביכה דורשת ניתוח של עמוד השידרה.

דינה לא אוהבת רופאים. מאז שאמא שלה מתה על שולחן הניתוחים בגלל ניתוח לכאורה פשוט, היא משתדלת להימנע מאותם חלוקים לבנים עד כמה שאפשר. לא לוקחת כדורים. לא מבקרת בקופת החולים כל שני וחמישי. מתעמלת בקביעות. אוכלת נכון. כל מה שרק אפשר כדי למנוע מחלות, במקום לטפל בהן…

אבל פריצת הדיסק הזו, היא משהו אחר. הכאבים בלתי נסבלים. היא מושכת רגל כבר כמה חודשים ואפילו זריקות הסטרואידים שנאלצה להסכים להן כבר לא עוזרות. עם כל הכבוד לרופא המסוים הזה, על שולחן הניתוחים היא ממש לא רוצה לעלות. חייבת להיות אלטרנטיבה אחרת. דינה רוצה לשמוע חוות דעת שניה.

חוות דעת שניה

דינה ידעה שהיא חייבת לשמוע לפחות עוד שני מומחים לפני שהיא מקבלת החלטה האם היא הולכת לעבור את הניתוח. למרות שדינה היא אם חד הורית אשר מגדלת לבדה את שני ילדיה, הודות לביטוח הבריאות הפרטי שהיה לה, היה לה קל לקבל חוות דעת שניה. דינה התייעצה עם רופא א' ושילמה לו 1800 ₪ וכן עם רופא ב' ושילמה לו 1500 ₪ נוספים. בסופו של דבר, רק לאחר שקיבלה חוות דעת זהה משלושה רופאים מומחים החליטה דינה שאין ברירה ועליה לבצע את הניתוח בגב.

אגב, את הניתוח המאוד מורכב הזה דינה עשתה אצל רופא מומחה אותו בחרה בעצמה. חברת הביטוח שילמה כמובן את העלות המלאה של הניתוח.

23 בנובמבר 2015