תרופות שלא בסל הבריאות

תרופות שלא בסל הבריאות

תרופות שאינן בסל הבריאות

לירון לא לקחה חופשה כבר כמה שנים טובות. אין לה איך. יותר מידי דברים שהיא גאה בהם ושדורשים את האנרגיה שלה. חברת פרסום קטנה שהקימה לפני ארבע שנים, גדלה יפה ומעסיקה כבר שמונה עובדים. הבעל, אלון והילדים, אור ויהל, תאומים שובבים בני שבע. כל כך הרבה לעשות ומעט מידי זמן ביממה….

בדיוק בגלל זה היא התעלמה עד עכשיו מהכאבים המטרידים שמתחת לבית השחי. זו לא התכווצות שרירים, כמו שהיא חשבה בהתחלה וזה לא האפטר-אפקט של השפעת הקלה שתקפה אותה. הכאבים האלה לא עוברים….

אבחנה של סרטן שד מהסוג שיש רק למעט נשים בעולם הפתיעה את כולם. למזלה הרע, הגרורות כבר הגיעו לבלוטות הלימפה ולא רק לשם. סיבוך ידוע של סרטן השד תקף גם את חוט השידרה שלה.

הרופאים אכזרים באדיבותם מסבירים את הסיכויים הגרועים ומתנצלים שהתרופה שתאפשר לה איכות חיים סבירה ומשך חיים ארוך יותר, לא נמצאת בסל הבריאות.

 

 

 

 

הכיסוי הביטוחי שעזר

למזלה של לירון היה לה ביטוח בריאות פרטי אשר בא לעזרתה. ללירון היה ביטוח בריאות אשר ביטח אותה ואת בני ביתה כנגד "קטסטרופות", קרי ניתוחים בארץ ובחו"ל, השתלות וכן כיסוי לתרופות אשר אינן בסל הבריאות. התרופה לה הזדקקה אומנם נמצאת בסל הבריאות של קופות החולים אולם ההתוויה שלה איננה לשימוש חולי סרטן עם גרורות בבלוטות הלימפה.

העובדה כי התווית התרופה איננה לשימוש בסרטן עם גרורות בבלוטת הלימפה לא השפיעה על התייחסותה של חברת הביטוח.  מבחינת חברת הביטוח הספיק להראות שהתרופה התגלתה כיעילה במקום אחר בעולם ולכן הכירה בה ושילמה למשפחה כ-14,600 ש"ח כל חודש.

מעבר לכך, לאחר גילוי מחלת הסרטן ובתקופה שאחריה, נדרשו לירון ומשפחתה להוצאות רבות הכרוכות בשמירה על רמת חיים נאותה והבטחת היכולת הכלכלית להתמודד עם טיפול מיוחד, ארוך וקשה. הבטחת פיצוי כספי בסך 200,000 ₪ אותו רכשה (ביטוח "מחלות קשות") ומגוון שירותים יעודיים סייעו להשבת השקט הנפשי לו לירון היתה זקוקה והגדילו את יכולתה להתמודד עם המחלה.

20 בנובמבר 2015