טיפול סיעודי

טיפול סיעודי

טיפול סיעודי לאורך שנים

מנחם נולד בתחילת מלחמת העולם השניה. הוא הצליח לשרוד את המלחמה הנוראית וכנער החליט לעלות לישראל הצעירה ולהתחיל בה מחדש. לאורך השנים צמח מנחם להיות איש ומפרנס גאה, בעל משפחה ובעיקר איש עצמאי, שלא תלוי באף אחד.

בגיל 72, כשמנחם שבר את הירך ולא הצליח להתאושש מזה כמו שצריך, חשבו כולם שזה ענין של כמה חודשים. הוא הרי מנחם הגדול. האיש הגאה והעצמאי שתמיד היה. הוא ייצא מזה. אבל, זה לא קרה. שנה הצטרפה לעוד שנה ועכשיו כבר חמש שנים, שמנחם זקוק לעזרה סיעודית בטיפול היום-יומי.

לקופת החולים זה לא אכפת. מבחינתם, חמש שנים זה המכסימום שהם מחויבים לכסות את הטיפול הסיעודי במנחם ומכאן, זו הבעיה של המשפחה הקרובה שלו!

הכיסוי הביטוחי שעזר

חברות הביטוח מציעות ביטוחים סיעודיים משלושה סוגים.

הביטוח היקר ביותר הוא הביטוח אשר ישלם מיום קרות האירוע וכל עוד המבוטח יהיה במצב סיעודי. הביטוח הזול יותר יהיה זה שישלם למקרה סיעודי לתקופה מוגבלת (בדומה לביטוחים המוצעים על ידי תוכניות השב"ן למיניהן). הביטוח הזול ביותר יהיה זה שישלם למבוטח רק לאחר X שנים (בדרך כלל 3 או 5) וכל עוד המבוטח יהיה מוגדר סיעודי.

עוד בגיל 45 מנחם רכש ביטוח סיעודי מהסוג השלישי. מנחם ידע שהוא לא יכול לסמוך אך ורק על המטריה הביטוחית של קופות החולים. ההחלטה הזאת שקיבל כ-20 שנים קודם לכן, מבלי שידע אפילו את חשיבותה ומשמעותה, היא זו שהצילה אותו וקבעה שלמזלו הוא לא יצטרך לחיות מתחת לקו העוני.

23 בנובמבר 2015