מות המפרנס

מות המפרנס

דום לב בגיל 47

יונתן שומרוני תמיד היה איש בריא. חשוב לו להיראות טוב ועוד יותר חשוב לו להרגיש טוב, במיוחד כשגיל חמישים כבר יותר קרוב מאשר רחוק. אז, יונתן הקפיד רוב הזמן על אוכל בריא, מנוי לחדר הכושר שבאמת נוצל לפחות פעם בשבוע ובאופן כללי, גישה חיובית לחיים.

בגלל זה, הטלפון לנירה, אשתו, בשעה 12 בצהריים ביום שלישי לפני שנתיים, הגיע כרעם ביום בהיר. יונתן נפל, באמצע יום עבודה. ככה בהפתעה. בלי שום סימן מוקדם ומת. פשוט מת!

הפארמדיקים שהגיעו, כבר לא יכלו לעשות שום דבר. האבחנה היתה חדה וכואבת כמו המוות עצמו. דום לב. ככה, באמצע החיים, בלי הכנה מוקדמת ובלי סימנים מקדימים.

נירה, שני הילדים המתבגרים והילד הצעיר שהגיע בשנים האחרונות, נשארו בלי איש ובלי אבא. השוק גדול, אבל חייבים להמשיך. מזל שביטוח החיים של יונתן מקל לפחות על ההתמודדות הכלכלית.

 

כיצד עזר ביטוח החיים

למזלה של נירה ושלושת ילדיה, ליונתן היתה מודעות גבוהה לנושאי ביטוח ועוד בחייו הוא הבין שעליו לדאוג לעתידם של אשתו וילדיו במידה וחס וחלילה יקרה לו משהו.

בהיותו בן 42 רכש יונתן ביטוח חיים (ריסק) פרטי בגובה של 2 מליון ₪ ובכך הבטיח שבשעת אסון שאריו לא יצטרכו להתמודד עם עול כלכלי ולחיות ברמת חיים נמוכה מזאת שהורגלו אליה.

יונתן רכש ביטוח חיים על סך 2 מליון ₪ בהתאם להמלצה שקיבל מסוכן הביטוח שלו. השכר של יונתן היה כ-20,000 ₪ ויונתן החליט לבטח כ-100 משכורות שהן שכר של כשמונה שנות עבודה.

הכאב מלכתו של יונתן הוא כואב מנשוא אולם לפחות בשמונה השנים הראשונות שלאחר האסון משפחתו לא תחווה ירידה ברמת החיים הכלכלית שלה.

20 בנובמבר 2015