מוטה גור 4, קומה 11

פתח תקווה

טל: 03-9311647

פקס: 03-9043537

Menu

הערך שאתם מקבלים מרכישת ביטוח מבעל רישיון

חיפוש בבלוג

פוסטים אחרונים

קטגוריות

הרשמה לעדכונים

הרבה פעמים אני נתקל בשאלה לגבי הערך שסוכן ביטוח נותן ללקוחותיו וכמובן נשאלת השאלה מדוע לא לקנות פוליסת ביטוח ישירות מחברת הביטוח.

הנה עוד שתי דוגמאות מדוע כדאי לכם לעבוד עם בעל רשיון מקצועי ולא עם מוקדן שאינו בעל רשיון לעסוק בביטוח. לאחרונה פנו אליי שתי לקוחות חדשות, שתיהן הגיעו מאחד מהביטוחים הישירים ולשתיהן סיפור שממחיש עד כמה כדאי לעשות ביטוח עם איש מקצוע ולא עם מוקדן שגם אם עשו לו הכשרה למכור ביטוחים, הוא איננו בעל רשיון לעסוק בביטוח ובוודאי שאיננו מכיר לעומק את עולם הביטוחים המורכב.

המקרה הראשון עסק בביטוח רכב. הלקוחה החדשה סיפרה לי שלפני כשנה וחצי פגע בה רכב ולרוע המזל לנהג הפוגע לא היה ביטוח. אני מניח שכל בעל רשיון היה יודע להסביר לה שיש לה שתי אפשרויות –

  • לתבוע באופן פרטי את הנהג הפוגע וזאת על מנת שישלם על הנזק שגרם.
  • לתבוע את הפוליסה אולם לכך יש מחיר כיוון שתירשם תביעה בפוליסה ובשנה שלאחר מכן הפוליסה תתייקר.

בהמלצת חברת הביטוח הישירה הנהגת תבעה את הפוליסה ולמרות שהם הבטיחו לה שהם יתבעו את הכסף מהנהג הפוגע שום דבר לא קרה. לצערי הדבר לא מפתיע היות ולחברת הביטוח אין את המוטיבציה לתבוע את הנהג הפוגע. חברת הביטוח שילמה בעבור הנזק וגם ייקרה את הפוליסה. כך יוצא שבתוך שנתיים כל התשלום של חברת הביטוח יוחזר מבלי שהיא היתה צריכה לגשת ולתבוע את הנהג הפוגע. לחלוטין אין לה אינטרס לתבוע את הנהג הפוגע. לצערי הלקוחה לא ידעה זאת והאמינה לחברת הביטוח שאמרה כי תתבע את הנהג הפוגע. בפועל חברת הביטוח שילמה ללקוחה על הנזק ובשנה שלאחר מכן פשוט ייקרה לה בצורה משמעותית את הפוליסה. כפי שהלקוחה אמרה לי, אילו היתה יודעת שאלו פני הדברים אז בוודאי שלא היתה תובעת את הפוליסה שלה כפי שבחברת הביטוח אמרו לה לעשות.

המקרה השני עוסק בביטוח מבנה. הלקוחה החדשה הגיעה אליי עם פוליסה שמתחדשת ב- 1/1/2018. הצצתי בסכומי הביטוחי וראיתי שהפוליסה עצמה מיושנת ואיננה משקפת את עלויות הבניה העדכניות. משמעות הדבר היא שאם חלילה היה קורה ארוע קיצוני כמו שריפה, השיפוי המקסימלי שהיא היתה מקבלת היה נמוך משמעותית מגובה הנזק. לאחר שעדכנו את סכום הביטוח כך שעלויות הבניה הנוכחיות תשתקפנה בפוליסה, נוכחנו לדעת שהפרמיה שהצעתי לה איננה גבוהה מזו שנעשתה בשנה קודמת דרך אחת מהחברות הישירות (ועל סכום ביטוח נמוך יותר!). המסקנה המתבקשת הינה כפולה – רק עבודה מול איש מקצוע תבטיח לכם שהפוליסה שלכם נותנת לכם את ההגנות הנדרשות ולא תמיד עבודה ישירה מול חברת הביטוח תוזיל לכם את הפרמיה (ברוב המקרים היא לא).

שתהיה שנה אזרחית נפלאה ובטוחה!

שלכם,

עדי

דילוג לתוכן