מוטה גור 4, קומה 11

פתח תקווה

טל: 03-9311647

פקס: 03-9043537

Menu

איחוד חשבונות הפנסיה שלכם

חיפוש בבלוג

פוסטים אחרונים

קטגוריות

הרשמה לעדכונים

האם יש לכם מספר חשבונות פנסיה המפוזרים בין מספר גופים?

האם בכל מעבר עבודה נפתח עבורכם חשבון חדש אליו מופקדים כספי המעסיק והקרן שנפתחה על ידי המעסיק הקודם הופכת ללא פעילה? 

בכדי למנוע מצב של ריבוי חשבונות לא פעילים, אשר מקשה על יכולת המעקב שלכם, כמו גם מפחיתה את היכולת שלכם להתמקח על גובה דמי הניהול (העמלות) המשולמות על ידכם, יזם משרד האוצר מהלך שמטרתו לרכז את כספי הפנסיה של כל חוסך בקרן פנסיה אחת.

כיצד זה מתבצע ומתי? 

במהלך שנת 2017 מבצעות כל קרנות הפנסיה (למעט קרנות הפנסיה ה”וותיקות”) איחוד חשבונות היסטוריים, וזאת על פי מצב חשבונות הפנסיה שלכם נכון לאמצע שנת 2016. הקרן ה”פעילה” (כלומר זו אשר מבוצעות אליה הפקדות עבורכם) תציע לכם לאחד אליה את כל החשבונות ה”לא פעילים”.

במקביל, החל מינואר 2017 בכל הצטרפות לקרן פנסיה חדשה (למשל בעת החלפת מקום עבודה), הקרן החדשה תציע לאתר ולאחד עבורכם את הקרנות הלא פעילות אצלה.

על הקרן המאחדת לקבל פעמיים את הסכמתכם לפעולה זו- בפעם הראשונה לפני שהיא פועלת לאיתור חשבונות נוספים שלכם ובפעם השנייה לפני שהיא מאחדת אותם בפועל. חשוב לשים לב כי קבלת הסכמתך נעשית על “דרך השלילה”, כלומר – הקרן מודיעה לכם על הפעולה שהיא מתכוונת לבצע ובמידה שלא תקבל מכם הודעת סירוב (תוך 45 יום), הפעולה תתבצע. ​

האם איחוד החשבונות טוב ומועיל לכם? 

ככלל, איחוד הכספים והפעילות שלכם בקרן פנסיה אחת יכול לפעול לטובתכם בעיקר כאשר בשאר הקרנות הצטברו סכומים קטנים. יחד עם זאת מומלץ להתייעץ עם סוכן הביטוח שלכם/ יועץ פנסיוני על מנת להבין את ההשלכות של איחוד הקרנות והיתרונות והחסרונות שנובעים ממהלך זה. כעיקרון  האיחוד מבטיח ניהול ובקרה טובים יותר, כושר מיקוח טוב יותר מול הקרן ובעיקר מונע וימנע בעתיד “איבוד” של כספים שהופקדו בקרנות שונות ונשכחו עם הזמן. יחד עם זאת איחוד החשבונות מונע קבלת כספים שאוחדו כפנסיית שאירים/ סכום ביטוח חד פעמי בנוסף לפנסיית השאירים מהקרן העיקרית שלכם (אני יודע נשמע מורכב אבל תאמינו לי שזה פשוט).

עם זאת, חשוב לבדוק מי היא הקרן בה מרוכזים הכספים שלכם. האם קרן הפנסיה שלכם היא הטובה והנכונה ביותר עבורכם? מה הם דמי הניהול בה ביחס לדמי הניהול בקרנות האחרות? מה הן התשואות שהשיגה הקרן?

אני ממליץ לכם לקרוא עוד על הנושא באתר “האוצר שלי” של משרד האוצר.

שלכם,

עדי

דילוג לתוכן