מוטה גור 4, קומה 11

פתח תקווה

טל: 03-9311647

פקס: 03-9043537

Menu

בואו נדבר רגע על ביטוח תאונות אישיות…

חיפוש בבלוג

פוסטים אחרונים

קטגוריות

הרשמה לעדכונים

לאחרונה, כמידי שנה, פרסמה רשות שוק ההון את הדו”ח השנתי שלה ובין השאר הדו”ח עסק גם בביטוחי הבריאות השונים (תחום הבריאות כולל גם את הביטוחים הסיעודיים, התאונות האישיות וכן את פוליסות חו”ל ולא רק את פוליסות הבריאות הקלאסיות).

פרשנויות רבות נכתבו על הדו”ח ובין השאר הגעתי אל זו של גבי נקבלי, יועץ ביטוחי הבריאות והסיעוד של לשכת סוכני הביטוח.

בפרשנותו של מר נקבלי צדה את עיני הטבלה הבאה-

בטבלה רואים את חלוקת ההוצאות על הביטוחים השונים במדינת ישראל. למשל, 30% מההוצאות על ביטוחים בתחום הבריאות הולכות לביטוחי הבריאות הקלאסיים שבעגה המקצועית נקראים “הוצאות רפואיות”. מבחינתי זהו מספר הגיוני ונכון. נכונה גם ההוצאה על הביטוחים הסיעודים שהינם ביטוחים קריטיים למשפחה ובשעת צרה עשויים למנוע התמוטטות כלכלית.

מה שעוד צד את עיני בטבלה (ולא לטובה) זה גודל ההוצאה על ביטוחי תאונות אישיות- 15% מההוצאות על ביטוחים בתחום הבריאות הולכים לביטוח זה ומי שמכיר אותי ושמע אותי יודע את דעתי על ביטוח זה – זהו אחד הביטוחים הכי מיותרים שיש.

נכון, אהיה זהיר ואגיד שאתם לא צריכים לרוץ ולבטל את הפוליסה שלכם כבר לאחר קריאת פוסט זה. יש מקרים בהם ביטוח זה יהווה את ההגנה היחידה לאדם מסוים, למשל בגלל שאינו יכול לרכוש ביטוח ריסק או ביטוח לאובדן כושר עבודה. יחד עם זאת, לרבים מן האנשים זהו בהחלט ביטוח מיותר לדעתי.

אם כך, מדוע כל כך הרבה אנשים רוכשים את הביטוח הזה?

בהמשך קריאת הפרשנות של מר נקבלי הגעתי לפסקה הבאה שאותה אביא לכם כאן כלשונה. שמחתי לראות שמר נקבלי חושב בדיוק כמוני, ומי שמכיר אותי שמע את הדברים גם ממני (הדגשתי בצהוב את החלקים החשובים)-

אז מה השורה התחתונה שלי?

ההוצאות על ביטוחי התאונות האישיות גבוהות יותר ממה שהן צריכות להיות. הסיבה לכך היא לא הצורך של האוכלוסיה אלא סיבה אחרת לחלוטין – זהו הביטוח שהכי נמכר בטלפון ולרוב נמכר בלי שבאמת מכירים אתכם או יודעים מה הצרכים הביטוחיים שלכם ושל משפחתכם.

כמה פעמים התקשרו אליכם ואמרו לכם “יש לנו הצעה רק לכם” או “ההצעה הזאת לא תהיה רלוונטית מחר בבוקר”? אני רוצה להאמין שאם אתם מכירים אותי אז אתם לא בין אלה שרוכשים ביטוחים בטלפון אולם רבים אחרים כן רוכשים.

אני ממליץ לכל מי שקורא את הפוסט הזה ללכת ולבדוק האם יש לו פוליסת תאונות אישיות ובמידה שיש לו כזאת, ראוי שישאל את עצמו שתי שאלות-

  1. האם אני זקוק לפוליסת תאונות אישיות?
  2. האם ההוצאה המשפחתית שלי על ביטוחים קיבלה את התיעדוף הנכון.

שלכם,

עדי

דילוג לתוכן